Začali ste po dlhom období opäť športovať a vyhradili ste si čas na fyzické aktivity? Prinášame vám pár tipov od skúsených športovcov, aby ste sa mohli pustiť do pohybových aktivít bez obmedzenia.

Prevencia

„Na základe odporúčania od môjho lekárnika užívam homeopatiu hodinu pred crossfitom, na ktorom som v neustálom pohybe – sedím, vstávam, behám a skáčem… Keď odchádzam z tréningu, tak si tiež dám niekoľko granuliek na uľahčenie regenerácie svalov. Výsledkom je, že nasledujúce ráno vstanem s menšou bolesťou a najmä menšou svalovicou,“ Morgane, 26 rokov, nadšenkyňa crossfitu.

prevenir courbatures Boironmask
échauffement courbatures Boironmask

Rozcvičte sa

„Bez ohľadu na šport, je veľmi dôležité rozcvičiť sa pred začiatkom tréningu: krátky beh, strečing – tým sa postupne svaly zobúdzajú a zosilňujú. Ak zanedbáme rozcvičku, napríklad pred maratónom, hrozí kontraktúra lýtka. Keď behám, začínam s aktívnou prechádzkou, rýchlosťou cca 7 km/h. Ak sa chystám hrať tenis, tak si predtým dám 5-minútový beh,“ Muriel, 40 rokov, maratónec

 

Hydratácia

„Vždy idem na tréning s fľašou vody a každých 10 min si dám malý dúšok. Snažím sa zabrániť prehriatiu svalov. Väčšie množstvo vypijem až po tréningu. Okrem toho sa vyhýbam konzumácii alkoholu pred cvičením, lebo to zintenzívňuje bolesť svalov,“ Flora, 31 rokov, teniska.

hydratation sport courbatures boironmask
etirements courbatures sport boironmask

Strečing

„Na rozdiel od všeobecného presvedčenia by ste sa nemali naťahovať bezprostredne po docvičení. Podľa intenzity námahy si vytvárame mikrolézie a prílišným naťahovaním ich zväčšujeme a riskujeme zranenie. Pomaly po 20 sekundách si naťahujem každú svalovú oblasť. V ten istý večer si však nájdem čas na 15-minútový strečing. Zabraňuje to tenzii svalov a je to veľmi dobré na kĺby,“ Sofia, 36 rokov, športová trénerka.

Masáž

„Stáva sa že sú svaly po športovaní napäté. Masírujem zóny, ktoré sú najcitlivejšie s krémom, ktorý je vyrobený z arniky horskej  ako je napríklad Arnicalme od Boironu, aby som pocítila po športe svalové uvoľnenie,“ Alexandra, 28 rokov, hádzanárka.

 

Arnicalme je kozmetický produkt vyrobený z extraktov čerstvej Arniky horskej.

masser courbatures sport boironmask
Tipy pre zdravie

Zdielať :

Facebook
Linkedin
test@tes.fr

ČÍTAJTE TIEŽ