Chrípkové stavy, prechladnutie

Príliš veľa stresu Majte prechladnutie a chrípku pod kontrolou!

Rozhodli ste sa, že túto zimu prežijete v plnej kondícii! A napriek tomu sa necítite dobre, máte horúčku, zimnicu, bolia vás svaly a cítite sa malátne...podobá sa to na chrípkový stav.


Chrípka vs. chrípkové stavy!

„ Vírusy sú tu! “


Horúčka, zimnica, bolesti svalov a kĺbov, bolesti hlavy: chrípku často rozoznáme intenzitou príznakov, ktoré nás vo všeobecnosti pripútajú k lôžku. Sezónna chrípka cirkuluje najmenej 9 týždňov 1). Najsilnejšiu intenzitu dosahuje najčastejšie v decembri alebo v januári.
No nie je jediná, ktorá ohrozuje náš organizmus. V rovnakom období koluje početné množstvo respiračných vírusov: vírus para chrípky, respiračný syncyciálny vírus (RSV), adenovírusy, rinovírusy... Ťažko skúšajú naše zdravie pred, počas i po sezónnej epidémii chrípky, teda počas celej zimy!


Vplyv na náš každodenný život


Príliš veľa stresu Bez toho aby sme dostali chrípku, majú tieto vírusy podobné klinické príznaky ako chrípka. Hovorí sa teda o „chrípkových stavoch“. Ich náhle objavenie sa nezostáva bez vplyvu na náš každodenný život: únava, ovplyvnenie absencie v škole, alebo nám sťažujú vykonávanie pracovných povinností...
Kto z nás nečelil „príznakom chrípky“ aspoň jeden deň?
„Nákaze hovorím nie!“


Príliš veľa stresu Vírusy chrípkových stavov sú nákazlivé! Prenášajú sa z jednej osoby na druhú, obyčajnými gestami každodenného života.

  • Kašlaním alebo kýchaním infikovaných osôb: uvoľnenie produkovaných sekrétov môže zasiahnuť do vzdialenosti až dvoch metrov. Je ťažké zachovať si bezpečnú vzdialenosť v každodennom živote.
  • Ale tiež nepriamym spôsobom: ruky, kľučky, telefónne slúchadlo, klávesnica počítača, šatstvo, hračky v jasliach...
  • A to ani nemusíme hovoriť o tom, že verejné miesta a prostriedky verejnej dopravy vo veľkej miere prispievajú k infekcii!

Pokračovanie témy na Horúčka, bolesti svalov
1 http://www.invs.sante.fr/Dossiers-thematiques/Maladies-infectieuses/Maladies-a-prevention-vaccinale/ Grippe/Grippe-generalites/Point-sur-les-connaissances