Homeopatický liek a zdravie: Otázky a odpovede


V akých prípadoch sa môžu použiť lieky BOIRON?
Lieky BOIRON sa dajú použiť pri liečbe akútnych aj chronických ochorení.
Z akútnych ochorení ide hlavne o bežné ťažkosti (nádcha, kašeľ, bolesti hrdla, tráviace problémy, nevoľnosť pri cestovaní, atď.). Tieto problémy sa dajú liečiť homeopatickou samoliečbou, prípadne sa môžete poradiť so svojim lekárom alebo lekárnikom.
Liečba chronických a opakujúcich sa ochorení patrí do rúk lekára, ktorý pacienta najprv vyšetrí, odoberie podrobnú anamnézu s presným popisom ťažkostí a následne predpíše príslušnú liečbu.

Používajú sa homeopatické lieky aj pri recidivujúcich ochoreniach?
Áno. Pri chronických ochoreniach je cieľom homeopatickej liečby znížiť počet recidív ochorenia a zmierniť jeho akútne prejavy, ako je to napr. v prípade alergických ochorení alebo herpesu.

Účinkujú lieky BOIRON rýchlo?
Áno. Pri náhlych akútnych ochoreniach môže homeopatia účinkovať veľmi rýchlo, najmä ak sa lieky podajú už pri prvých symptómoch. U prejavov súvisiacich s chronickým ochorením (napríklad astma, migréna, alergie, reumatizmus) bude liečba samozrejme vyžadovať dlhší čas.

Sú homeopatické a alopatické lieky kompatibilné?
Áno, sú kompatibilné, neexistuje kontraindikácia, ktorá by vylučovala súčasné podávanie alopatických a homeopatických liekov. Lekár môže tieto lieky predpísať samostatne alebo ako vzájomne sa dopĺňajúcu liečbu.

Je možné, aby sme sa liečili výhradne len pomocou homeopatie?
Áno, je to možné a závisí to od ochorenia. Bežné ochorenia sa dajú zvládnuť homeopatickou samoliečbou – liekmi bez lekárskeho predpisu. V iných prípadoch určí liečbu lekár homeopat.

Je homeopatická liečba bezpečná pre tehotné ženy?
Áno. Homeopatické lieky nie sú chemicky toxické, nemajú kontraindikácie, ani interakcie s inými liekmi. Tehotné ženy teda môžu užívať homeopatické lieky bez vlastného rizika i bez rizika pre ich budúce dieťa.